Podsumowanie VI edycji „Z Biegiem Kanału Augustowskiego” 2021

Stowarzyszenie turystyczne AOT

W pierwszą sobotę września 2021r. odbył się już po raz szósty rajd turystyczny „Z biegiem Kanału Augustowskiego”. Tegoroczna edycja odbywała się w ramach Dni Augustowa. Uczestnicy brali udział w wybranej przez siebie aktywności.

Oficjalne rozpoczęcie rajdu miało miejsce o godz. 9:00 przy Amfiteatrze nad jeziorem Necko. Zgromadzonych uczestników powitał Zastępca Burmistrza Miasta Augustowa Filip Chodkiewicz, Prezes Augustowskiej Organizacji Turystycznej Marcin Leoszko oraz Wiceprezes Augustowskiej Organizacji Turystycznej Ryszard Iwaszkiewicz.

Następnie uczestnicy udali się na trasę rajdu prowadzącą z Augustowa na Śluzę Swoboda oraz w przypadku spływu kajakowego ze Śluzy Gorczyca na Śluzę Swoboda. Każda z aktywności odbywała się w tym samym czasie. Tempo dostosowane było do potrzeb uczestników, rajd miał charakter wyłącznie rekreacyjny.

Finał imprezy odbył się na Śluzie Swobodzie, gdzie uczestnicy wzięli udział w pikniku przy muzyce. Każdy z nich otrzymał obiad składający się z regionalnych dań, a następnie była możliwość odpoczynku i relaksu przy ognisku w pięknym otoczeniu Kanału Augustowskiego. Dodatkowo każdy z uczestników i z gości otrzymał pamiątkowe gadżety sygnowane logiem „Z biegiem Kanału Augustowskiego”.

Wydarzenie „Z biegiem Kanału Augustowskiego” organizowane jest już od 2014 roku, ma ono na celu popularyzację aktywnej turystyki, promocję szlaków turystycznych położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego i ich wyjątkowych walorów.Wydarzenie to, promuje także produkt turystyczny ,,Kanał Augustowski” jako najbardziej atrakcyjny szlak wodny Ziemi Augustowskiej, województwa podlaskiego oraz jednego z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce.