„Z biegiem Kanału Augustowskiego” 2022- VII edycja imprezy w pierwszy weekend lipca

Stowarzyszenie turystyczne AOT

miniaturka

W sobotę, 2 lipca 2022 roku odbędzie się VII edycja imprezy turystycznej
„Z biegiem Kanału Augustowskiego” organizowanej przez Augustowską Organizację Turystyczną.

Wydarzenie to skierowane jest zarówno do mieszkańców Augustowa jak i turystów. Udział w imprezie mogą wziąć zarówno rodziny z dziećmi, młodzież szkolna, osoby dorosłe czy seniorzy.

„Z biegiem Kanału Augustowskiego” to idealna okazja, aby aktywnie – na sportowo i rekreacyjnie- spędzić wolny czas. Turystyka  aktywna na szlakach przebiegających wzdłuż Kanału Augustowskiego zapewnia emocje i kontakt z naturą, zmusza do wysiłku fizycznego, a jednocześnie odstresowuje. To cykliczne wydarzenie  umożliwia uczestnikom poznanie szlaków wzdłuż Kanału Augustowskiego oraz zaspokaja potrzeby i zainteresowania entuzjastów aktywnego wypoczynku. Ponadto związany z taką formą aktywności ruch, korzystnie wpływa na relacje międzyludzkie. Jest to też okazja wśród mieszkańców Augustowa i turystów do rozbudzenia pasji do uprawiania sportu w oparciu o wspaniałe walory przyrodnicze jakie oferuje Pojezierze Augustowskie.

Aby wziąć udział w wydarzeniu „Z biegiem Kanału Augustowskiego” należy wybrać swoją ulubioną aktywność, wypełnić formularz oraz wpłacić gotówką lub przelewem opłatę wpisową.

RAJD KONNY
Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów. Zapewniamy konie oraz profesjonalną opiekę instruktora na trasie. Wymagana umiejętność jazdy konnej.

Opłata wpisowa– 100 zł od osoby

RAJD ROWEROWY
Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów (ok. 15 km w jedną stronę). Profesjonalna opieka pilota na trasie. Wymagany własny rower.

Opłata wpisowa – 30 zł od osoby

SPŁYW KAJAKOWY
Trasa spływu: Śluza Gorczyca- Śluza Swoboda ok. 10 km. Zapewniamy transport, kajaki dwuosobowe, profesjonalną opiekę instruktora –  ratownika. Uczestnicy zostaną przewiezieni z miejsca startu (Amfiteatr Miejski) na miejsce początku spływu – Śluzę Gorczyca.

Opłata wpisowa – 70 zł od osoby.

Uwaga – ilość miejsc ograniczona!

Opłata wpisowa gwarantuje:

– udział w wybranej przez siebie aktywności: rajd rowerowy, rajd konny, spływ kajakowy

– obiad dla uczestnika

– udział we wspólnym pikniku na Swobodzie

–  gadżety

– pamiątkowy identyfikator

– ubezpieczenie

– transport

– opiekę ratowników i pilotów podczas rajdu

– zabezpieczenie medyczne.

Każda z tych aktywności sportowych odbywać się będzie w tym samym czasie. Początek imprezy o godzinie 9.00 przy Amfiteatrze Miejskim nad jeziorem Necko, gdzie odbędzie się oficjalne powitanie uczestników oraz rozpoczęcie wydarzenia.

Zapisy i rejestracja uczestników do 27 czerwca 2022 roku !
CIT AUGUSTÓW, AOT (przy dworcu PKS)
Rynek Zygmunta Augusta 19, 16-300 Augustów

Istnieje możliwość rejestracji drogą mailową lub telefonicznie.
Kontakt:  728 755 936 / aot@poczta.onet.eu

Regulamin wydarzenia oraz formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej www.augustow.org.pl oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebook a także w biurze AOT/CIT.

Zachęcamy do zapisów i udziału w wydarzeniu.

Możecie już dzisiaj wpisać sobie ten termin do kalendarza, aby nie przegapić tego wydarzenia.

AOT