Z Biegiem Kanału Augustowskiego

Stowarzyszenie turystyczne AOT

Rajd turystyczny ,,Z biegiem Kanału Augustowskiego’’ 2021

4 września 2021 roku odbędzie się już VI edycja imprezy turystycznej „Z biegiem Kanału Augustowskiego” organizowanej przez Augustowską Organizację Turystyczną. Projekt odbywa się w ramach tegorocznych  Dni Augustowa.

Wydarzenie skierowane jest zarówno do mieszkańców jak i turystów. Jest to idealna okazja by aktywnie spędzić czas.

Uczestnicy rajdu mogą wybrać jedną z czterech form aktywności: rajd konny, rajd rowerowy, spływ kajakowy i biegi. Warto zaznaczyć, iż bieg ma charakter wyłącznie rekreacyjny, nie jest mierzony czas, liczy się świetna zabawa i czas spędzony w pięknym otoczeniu Kanału Augustowskiego.  Tempo dostosowane będzie do potrzeb uczestników. Finał biegu oraz innych aktywności odbędzie się na Śluzie Swoboda, gdzie na uczestników czekać będzie piknik przy muzyce.

    „Z biegiem Kanału Augustowskiego” jest to już kolejna edycja imprezy, która pierwszy raz odbyła się w 2014 roku. Ma ona na celu popularyzację aktywnej turystyki, promocję szlaków turystycznych położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego i ich wyjątkowych walorów. Wydarzenie to, promuje produkt turystyczny ,,Kanał Augustowski” jako najbardziej atrakcyjny szlak wodny ziemi augustowskiej województwa podlaskiego oraz jednego z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wybrać swoją ulubioną aktywność, wypełnić formularz i wpłacić opłatę wpisową. Zapisy trwają do 1 września w Centrum Informacji Turystycznej w Augustowie.

BIEGI
Trasa: Augustów – Śluza Swoboda – Augustów ok 14 km.
Zapewniamy opiekę pilota na trasie oraz transport powrotny do Augustowa.

Opłata wpisowa – 50 zł od osoby.

SPŁYW KAJAKOWY
Trasa spływu: Śluza Gorczyca- Śluza Swoboda ok. 10 km. Zapewniamy transport. Spływ obejmuje miejsce w 2 os. kajaku, profesjonalną opiekę instruktora –  ratownika. Uczestnicy zostaną przewiezieni z miejsca startu (Amfiteatr Miejski) na miejsce początku spływu – Śluzę Gorczyca.

Opłata wpisowa -70 zł od osoby.

RAJD KONNY
Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów. Zapewniamy konie oraz profesjonalną opiekę pilota na trasie. Wymagana umiejętność jazdy konnej.

Opłata wpisowa– 70 zł od osoby

RAJD ROWEROWY
Trasa: Augustów- Śluza Swoboda- Augustów (ok. 15 km w jedną stronę). Profesjonalna opieka pilota na trasie. Wymagany własny rower.

Opłata wpisowa – 50 zł od osoby

Uwaga – ilość miejsc ograniczona!

Opłata wpisowa gwarantuje:

-udział w wybranej przez siebie aktywności: rajd rowerowy/ rajd konny/ spływ kajakowy/  biegi

– obiad dla uczestnika

– udział we wspólnym pikniku na Swobodzie przy muzyce

–  gadżety

– pamiątkowy identyfikator

– ubezpieczenie

– transport

– opiekę ratowników i pilotów podczas rajdu

– zabezpieczenie medyczne

Każda z tych aktywności odbywać się będzie w tym samym czasie. Początek imprezy o godzinie 9.00 przy Amfiteatrze Miejskim nad jeziorem Necko, gdzie odbędzie się oficjalne powitanie uczestników oraz rozpoczęcie wydarzenia.

Rejestracja zawodników do 1 września 2021 roku
CIT AUGUSTÓW, AOT (przy dworcu PKS)
ul. Rynek Zygmunta Augusta 19,16-300 Augustów

Istnieje możliwość rejestracji drogą mailową lub telefonicznie.
Kontakt:  728 755 936 / aot@poczta.onet.eu

Regulamin wydarzeniaoraz formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej www.augustow.org.pl oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebooka także w biurze AOT.

Zachęcamy do zapisów i udziału w wydarzeniu.

AOT


REGULAMIN WYDARZENIA
Z BIEGIEM KANAŁU AUGUSTOWSKIEGO


I. ORGANIZATOR

 1. Augustowska Organizacja Turystyczna w Augustowie ul. Rynek Zygmunta Augusta 44, 16-300 Augustów, www.augustow.org.pl
 2. Wydarzenie z Biegiem Kanału Augustowskiego współfinansowane jest przez Urząd Miejski w Augustowie oraz Starostwo Powiatowe w Augustowie.


II. CEL WYDARZENIA

Organizacja imprezy turystycznej „Z biegiem Kanału Augustowskiego”, składającej się ze spływu kajakowego, rajdu rowerowego, konnego i biegów organizowanych wzdłuż Kanału Augustowskiego ma na celu:

 • popularyzację turystyki aktywnej w rejonie północno- wschodniej części Polski,
 • zapoznanie mieszkańców Augustowa i okolic oraz turystów z kraju i zagranicy z pięknem szlaków położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego.
 • promocję zdrowego trybu życia poprzez upowszechnianie turystycznych imprez i aktywnego spędzania czasu,
 • promowanie północno- wschodniej części Polski, jako obszaru o wyjątkowych walorach turystycznych i miejsca idealnego do uprawiania różnych form turystyki
 • promocja produktu turystycznego ,,Kanał Augustowski’’- najbardziej atrakcyjnego szlaku wodnego ziemi augustowskiej, województwa podlaskiego oraz jednego z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce
 • promocja Kanału Augustowskiego jako miejsca idealnego do uprawiania turystyki aktywnej
 • promocja produktu turystycznego ,,Z biegiem Kanału Augustowskiego’’

III. TERMIN I MIEJSCE

 1. Wydarzenie Z Biegiem Kanału Augustowskiego odbędzie się 04.09.2021 roku i składać się będzie z następujących aktywności:

-spływ kajakowy na odcinku ze Śluzy Gorczyca do Śluzy Swoboda,

-rajd rowerowy na odcinku Augustów- Śluza Swoboda- Augustów

-rajd konny na odcinku Augustów- Śluza Swoboda- Augustów

-biegi na odcinku Augustów – Śluza Swoboda.

 • Spływ i rajdy odbywać się będą w tym samym czasie. Ustala się wspólne oficjalne miejsce rozpoczęcia wydarzenia w Augustowie. W trakcie trwania rajdów wyznacza się wspólne miejsce na przerwę i odpoczynek dla uczestników przy Śluzie Swoboda. Podczas pikniku przy Śluzie odbędą się: obiad, rozdanie pakietów startowych. Wyznacza się wspólne miejsce zakończenia rajdów dla wszystkich uczestników w miejscowości Augustów.

IV. UCZESTNICTWO/ OPŁATY

 1. W biegach „Z BIEGIEM KANAŁU AUGUSTOWSKIEGO” prawo startu mają wyłącznie te osoby, które najpóźniej do dnia 04września 2021 roku ukończą 18 lat.
  W rajdzie rowerowym i konnym oraz spływie kajakowym dopuszcza się udział osób niepełnoletnich pod rygorem dostarczenia pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego uczestnika. Rodzice/ opiekunowie prawni biorą odpowiedzialność za bezpieczeństwo osób niepełnoletnich. W spływie kajakowym osoby niepełnoletnie mogą brać udział tylko pod opieką rodzica/ opiekuna prawnego.
 2. Wszyscy zawodnicy startujący w rajdzie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz dokonać opłaty wpisowej.
 3. W ramach opłaty wpisowej uczestnicy otrzymują:
 4. udział w wybranej przez siebie aktywności: rajd rowerowy/ rajd konny/ spływ kajakowy/ rajd pieszy, biegi,
 5. opiekę instruktorów i pilotów podczas rajdu,
 6. udział we wspólnym pikniku przy śluzie Swoboda (obiad, muzyka, pakiety startowe- gadżety)
 7. transport z miejsca zakończenia rajdów do Augustowa (biegi, spływ kajakowy)
 8. pamiątkowy identyfikator
 9. woda na trasie
 10. zabezpieczenie medyczne
 11. ubezpieczenie
 • 04 września 2021 r. uczestnicy rajdów muszą zostać zweryfikowani przez pracowników organizacji w miejscu rozpoczęcia rajdów.
 • Uczestnicy rajdów zobowiązani są do zapoznania się i bezwarunkowego przestrzegania regulaminu Wydarzenia ,, Z Biegiem Kanału Augustowskiego’’.

V. ZGŁOSZENIA

1. Zgłoszenia przyjmowane są na podstawie przesłanej karty zgłoszenia. Podpisany formularz zgłoszenia należy dostarczyć do biura Augustowskiej Organizacji Turystycznej osobiście lub drogą mailową na adres aot@poczta.onet.eu najpóźniej do1 września 2021 roku.
Formularz zgłoszenia dostępny jest na stronie internetowej www.augustow.org.pl oraz na stronie wydarzenia na portalu Facebook.

2. W celu potwierdzenia zgłoszenia uczestnik zobowiązuje się dokonać opłaty wpisowego w wysokości: biegi, rajd rowerowy 50 zł/ os., spływ kajakowy oraz rajd konny
70 zł/ os. Opłatę należy uiścić na konto AOT lub osobiście w biurze AOT.

Augustowska Organizacja Turystyczna

Rynek Zygmunta Augusta 44; Augustów

BGŻ BNP PARIBAS

47 1600 1462 1819 9205 4000 0001

 • Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi niezależnie od przyczyn. Nie ma możliwości przenoszenia raz wniesionej opłaty na rzecz innego uczestnika.
 • Opłatę należy uiścić do 2 dni od zarezerwowania miejsca.

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Organizator zapewnia ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
 2. Szczegółowy harmonogram wydarzenia będzie dostępny na stronie organizatora www.augustow.org.pl minimum 7 dni przed rozpoczęciem imprezy.
 3. Wszelkich informacji dodatkowych udzielają pracownicy AOT tel. 728 755 936
 4. W trakcie wydarzenia będzie obowiązywał aktualny reżim sanitarny.