„Z biegiem Kanału Augustowskiego” 2022 już za nami!

Stowarzyszenie turystyczne AOT

W dniu 2 lipca 2022r. odbyła się VII edycja wydarzenia „Z biegiem Kanału Augustowskiego” organizowanego przez Augustowską Organizację Turystyczną. Tegorocznym partnerem przedsięwzięcia był Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego wraz z Urzędem Miejskim w Augustowie i Starostwem Powiatowym w Augustowie.

Uczestnicy mogli wziąć udział wybranej przez siebie aktywności (spływ kajakowy, rajd konny, rajd rowerowy). W tegorocznym wydarzeniu ,,Z biegiem Kanału Augustowskiego’’ wzięło udział ok. 90 osób w tym uczestnicy i zaproszeni goście.

Oficjalne rozpoczęcie rajdu miało miejsce o godz. 9:00 przy Amfiteatrze nad jeziorem Necko. Zgromadzonych uczestników powitał Prezes Augustowskiej Organizacji Turystycznej Marcin Leoszko oraz Sekretarz Augustowskiej Organizacji Turystycznej Ryszard Iwaszkiewicz.

Następnie uczestnicy udali się na trasę rajdu prowadzącą z Augustowa na Śluzę Swoboda oraz w przypadku spływu kajakowego ze Śluzy Gorczyca na Śluzę Swoboda. Każda z aktywności odbywała się równolegle w tym samym czasie.

Finał rajdu miał miejsce na Śluzie Swoboda. Tam odbył się piknik przy muzyce, były gry i zabawy oraz koncert zespołu ,,Dobre wrażenie”. Każdy z uczestników i gości otrzymał zestaw gadżetów sygnowany logotypami sponsorów i partnerów  oraz obiad składający się z dań regionalnych.

Była to już kolejna edycja imprezy „Z biegiem Kanału Augustowskiego”, która pierwszy raz odbyła się w 2014 roku. Wydarzenie to ma na celu popularyzację aktywnej turystyki, promocję szlaków turystycznych położonych wzdłuż Kanału Augustowskiego i ich wyjątkowych walorów. Impreza ta promuje także produkt turystyczny ,,Kanał Augustowski” jako najbardziej atrakcyjny szlak wodny Ziemi Augustowskiej, Województwa Podlaskiego oraz jednego z najatrakcyjniejszych szlaków wodnych w Polsce.

AOT

__________________________________________________________

Organizator: Augustowska Organizacja Turystyczna

Partner przedsięwzięcia: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego https://wrotapodlasia.pl

Impreza współfinansowana ze środków: Urząd Miejski w Augustowie, Starostwo Powiatowe w Augustowie

Współpraca: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie