„Z biegiem Kanału Augustowskiego” już w najbliższą sobotę!

Stowarzyszenie turystyczne AOT

2 lipca 2022 odbędzie się już VII edycja wydarzenia „Z biegiem Kanału Augustowskiego”. Impreza promuje produkt turystyczny „Kanał Augustowski” jako najbardziej atrakcyjny szlak wodny Województwa Podlaskiego, jak i jeden z najpopularniejszych szlaków wodnych w Polsce. Impreza corocznie przyciąga wielu amatorów sportu oraz aktywnej turystyki, którzy pragną spędzić czas na łonie natury Pojezierza Augustowskiego.

W ramach tegorocznego wydarzenia odbędzie się:

spływ kajakowy na odcinku ze Śluzy Gorczyca do Śluzy Swoboda

rajd rowerowy na odcinku Augustów- Śluza Swoboda- Augustów

rajd konny na odcinku Augustów- Śluza Swoboda- Augustów

Każda z tych trzech aktywności będzie odbywać się w tym samym czasie. Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia odbędzie się o godz. 9.00 przy Amfiteatrze w Augustowie. Finał imprezy będzie miał miejsce na Śluzie Swoboda, gdzie uczestnicy wezmą udział w pikniku przy akompaniamencie muzyki oraz otrzymają upominkowy zestaw gadżetów.  W trakcie trwania festynu zorganizowany zostanie punkt informacyjny, w którym uczestnikom zostaną udostępnione materiały promocyjne o Augustowie, Kanale Augustowskim i Województwie Podlaskim.

W ramach wydarzenia nakręcony będzie film promocyjny (z perspektywy jeźdźca, kajakarza i rowerzysty) promujący samo wydarzenie, jak i turystykę aktywną na terenie Pojezierza Augustowskiego i w szerszym kontekście – Województwa Podlaskiego.

___________________________________________________

Organizator: Augustowska Organizacja Turystyczna

Partner przedsięwzięcia: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego https://www.wrotapodlasia.pl

Impreza współfinansowana ze środków: Urząd Miejski w Augustowie, Starostwo Powiatowe w Augustowie

Współpraca: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie